Menu Cele i zadania Gimnazjum CRR i MP w Bielawie

Gimnazjum CRR i MP kształci uczniów na podbudowie sześcioletniej szkoły podstawowej. Nauka w gimnazjum trwa trzy lata i kończy się uzyskaniem świadectwa.

Szkoła realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty oraz w przepisach wydanych na jej podstawie, a w szczególności:

1. Umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły i podjęcia dalszego kształcenia.

2. Kształtuje postawy wychowawcze zgodne z akceptowanym społecznie programem wychowawczym szkoły.

3. Otacza opieką i zapewnia bezpieczeństwo wszystkim uczniom podczas zajęć programowych odpowiednio do ich potrzeb i możliwości szkoły.

4. Udziela pomocy rodzicom w wypełnianiu przez nich funkcji wychowawczo – opiekuńczych.

5. Zapewnia odpowiednie warunki nauczania.